вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Чигирин


Чигирин знаходиться на правому березі річки Тясмин, маючи вигідне географічне положення. Найдавніші згадки про місто відносяться до першої половини XVI ст. Про нього говориться як про один з козацьких зимівників, який мав невелику фортецю.

Але археологічні дослідження свідчать, що ця територія була здавна заселена. Тут виявлені курганні могильники ямної культури і скіфського часу, поселення і могильник епохи бронзи, багатошарове поселення, поселення ранньозалізного віку та черняхівської культури та інші пам'ятки.

Коли ж Чигирин став козачим центром, то чигиринці разом з Черкаським і Канівським козаками заводили хуторозимівники по Сулі, Ворсклі та інших річках Середнього Подніпров'я.

У XVI – першій половині XVII століття – за часів Литви та Польщі – власниками Чигирина були магнати Дашкевич, Вишневецькі, Конецпольські.

Зростання Чигирина і перетворення його в одну з найпотужніших фортець XVII століття пов'язане з ім'ям Богдана Хмельницького, що став в 1638 році чигиринським сотником, а згодом – з 1648 року – гетьманом війська Запорізького. Чигирину Б. Хмельницький надавав особливого значення. З початком визвольної війни 1648-1654 років він стає резиденцією гетьмана і столицею України.

Смерть Богдана Хмельницького стала початком занепаду Чигирина, хоча він і зберіг статус гетьманської столиці, суспільнополітичного і військового центру. За його підкорення змагаються Московія, Польща, Туреччина.

У 1665 році на козацькій раді в Чигирині гетьманом Правобережної України обирається Петро Дорошенко, родом з козаків Чигиринського полку. Він веде запеклу боротьбу за возз'єднання Лівобережної і Правобережної України. Згідно так званому «Вічного миру» 1686 року Чигирин був «залишенним порожнім до подальшої постанови». Але втікачі, кріпаки раніше, заселяли спустошений край. В кінці ХVII – початку ХVIII ст. Чигирин стає сотенним містечком.

Історія Чигирина XVIII століття – це історія постійної боротьби населення проти національного, релігійного, соціального гноблення з боку польської шляхти: 1736 року гайдамаки заволоділи містом; в 1750 році в районі Чигирина діяли загони Івана Вовка і Грицька Похила; в 1768 році в місті і його околицях діяв загін Семена неживого. У 1843 і 1845 роках в Чигирині побував Тарас Шевченко. Тут він зробив кілька малюнків: «Дари в Чигирині», «Чигирин з суботівського шляху», «Чигиринський дівочий монастир». Чигирину поет присвятив багато рядків своєї поезії - «Розрита могила», «Чигирине, Чигирине", "Холодний Яр", "За що ми любимо Богдана».

В кінці XIX ст. Замкова Гора, що височіє в центрі Чигирина, ввійшла до реєстру пам'яток, опублікованого в книзі В.Б. Антоновича «археологічна карта Київської губернії» як залишки городища. Тут же дається опис знахідок на Кам'яній Горі та поблизу її підніжжя: кам'яна баба, хрести, бронзові наконечники стріл, поодинокі монети і скарби з польських, шведських, російських, ризьких, прусських і інших монет, переважно XVII ст. На початку

Хотите, перезвоним Вам?