вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Каньйони Черкащини


Тясминський каньйон. Кам'янський р-н, м Кам'янка

Тясминський каньйон природа створила два мільярди років тому.

Щаслива людина, яка в дитинстві мала вірного і щирого друга – річку. Минають роки, а в пам'яті не стираються враження від світлих зустрічей з добрим однодумцем, якому можна довірити і таємницю, і мрію...

Одна з таких річок – Тясмин. Хіба можна забути прозорі липневі світанки, коли з чистих плес піднімається і притискається до берегів, порослих лозами та різнотрав'ям, густий білий туман? Пахне сіном, вишнями та молодими огірками. Тихо всюди, спокійно, і тільки серце рибалки мало не вискочить з грудей, коли поплавок раптом застрибає і невидима риба поведе його в холодні глибини.

Річка дитинства. Єдина, незабутня. І в пору життєвої зрілості зустріне вона тебе як доброго старого друга. І не тільки в рідному селі, місті. І де б не був, а Тясмин на всій своїй течії залишається однаковим – кращим. І одночасно різним. Хто хоч раз бачив красу його берегів, то розлогих, як південний степ, то крутих, кам'янистих, то прибраних лісом, той довго збереже в серці зустріч з цією річкою.

Великі і маленькі струмочки і річечки, джерельця, заховані серед лісових нетрів Холодного Яру і кам'яних обривів, з назвами і безіменні – їх тут багато. Скільки загадок приховують вони! У синьому серпанку над Тясмином видніються минулі століття і губляться сліди бурхливої ​​цивілізації. Коли народився Тясмин, що омиває каміння льодовикового періоду, точно встановити неможливо: сотні тисяч, мільйони років тому...

З історії розвитку гідрологічної мережі Тясмину висловлюються різні припущення. Оскільки басейн розташований в зоні дії колишнього Дніпровського льодовика, може бути, основна гідрологічна сітка в басейні утворилася після його відступу. Найсильніший в Європі Дніпровський льодовик відступив в пізньому палеоліті (40-13 тис р тому). Льодовикові води поширювалися на 20-40 км на південь від кордону самого льодовика. В період танення льодовика утворилися і численні струмки-притоки Тясмину.

На це вказує і сама територія, надмірно розчленована ярами і балками, що надає поверхні хвилястого вигляду. Походження їх пов'язано з річками, які прорили собі глибокі русла. Від високих правих берегів їх відходили яри, далеко йшли в сторону вододілу і теж розгалужувалися. Ще до війни 1914 року в Чигиринському повіті налічувалося 366 ярів, в Черкаському – 100. Найбільша їх кількість розташована вздовж всієї течії Тясмину. Балки тут глибокі, з рівними і крутими схилами і часто покриті листяними лісами, а на піщаних терасах-масиви звичайної сосни і ялинок.

Якщо вірити геологам, то неповторної краси долини утворилися за часів танення льодовиків. З настанням періоду потепління величезна льодова маса танула, і на її місці утворилася долина.

Дивом природи Черкащини, зі своїми загадками і незвіданими таємницями є Тясминський каньйон, що в Кам'янці, - застигла краса скель, льодовикових мохів, живої води і дерев. З'явився він у результаті геолого-тектонічних процесів, які виштовхнули на поверхню землі гранітні породи. Якщо уявою перенестись в давню епоху історії Землі, 2 млрд років тому, то перед очима постане незвичайна картина природи нашого краю. Правобережну територію тоді покривали височенні складчасті гори.

Внаслідок діяльності сил природи вони були знищені в наступні геологічні епохи. Від цих гір залишилося лише коріння, яке ми бачимо у вигляді твердих кристалічних порід в ярах і долинах.

Тясминський каньйон – цінний пам'ятник природи. Прямі скелі на лівому боці річки піднімаються вгору місцями на 12-15 м. Вони густо заросли кленами, глодом і іншою рослинністю. Правий берег каньйону викликає інтерес степовими схилами.

Загалом Тясминський каньйон і його степові схили і ділянки степу є цінним в науковому відношенні об'єктом. Цей мальовничий ландшафт лісостепової зони, розташований в нашому регіоні, оголошений пам'ятником місцевого значення. Однак вчені Інституту ботаніки АН України порушують питання про оголошення Тясминського каньйону пам'яткою природи державного значення. Так, входження в список 7 чудес Черкащини сприяло б швидшому вирішенню цього питання і подальшому збереженню мальовничої природи і барвистого рослинного світу Тясминського каньйону та популяризації цього унікального куточка в туристичному плані.

Буцький каньйон, с.Буки, Маньківського р-ну

Буки розташовані в надзвичайно красивому місці на берегах мальовничого каньйону Гірський Тікич.

Річка утворена в протерозойских гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд. років, глибокий (до 20 м) і вузький (місцями 20-40 м) каньйон, в якому відчуваєш могутню велич природи. Один з великих уступів каньйону названий на честь відомого українського геолога-петрографа скелею С. Родіонова.

Перед входом в каньйон води Гірського Тікича, немов виправдовуючи назву річки, стрімко скочуються з величезної багатометрової брили граніту, утворюючи гучний двометровий водоспад-перекат Вир. Поруч з ним в кінці XIX ст. побудували великий водяний млин, від якого дотепер збереглися лише фрагменти фундаменту.

Хотите, перезвоним Вам?