вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Монастирі Черкащини


08:00 - виїзд з м. Черкаси

Коли ми заново знайомимося з нашою історією, кожен з нас зобов'язаний знати і про те, як зароджувалася наша православна віра, як люди розвивали її, як захищали і вмирали за істину.

Подорож охоплює: Мотронинський монастир, Свято-Покровський Красногорський жіночий монастир, Лебединський Свято-Миколаївський жіночий монастир.

Свято-Троїцький Мотронинський монастир – православний монастир, заснований в лісовому урочищі «Холодний Яр» на місці скіфського мотронинського городища (тепер село Мельники Чигиринського району).

Настоятелька монастиря – Ігуменя Матрона (Гребеновіч Олена Михайлівна).

Мотронинський монастир заснований ще до монгольської навали. Тоді тут стояла фортеця Мирослава – улюбленого воєводи Ярослава Мудрого. Повертаючись 1036 р після розгрому печенігів, Мирослав вирішив перевірити охорону фортеці і виставив свої човни в бойовому порядку. Вирішивши, що човни ворожі, дружина воєводи – Мотрона, наказала атакувати їх і вбила Мирослава. Дізнавшись про страшну помилку, Мотрона прийняла монашество і заснувала тут монастир, який став називатися Мотронинський.

Свято-Покровський Красногорський жіночий монастир – один з п'яти найдавніших в Україні монастирів. Знаходиться в Черкаській області, поблизу міста Золотоноші. Відноситься до Черкаської єпархії УПЦ МП. За переказами, самотнье життя в Красногір сім'ї на місці майбутнього монастиря почав монах з Константинополя приблизно в кінці XVI-початку XVII століття. Йому уві сні з'явилася Цариця Небесна, повеліла вирушити на Руську землю і вказала місце майбутнього монастиря в горі у Золотоноші. Першою обителлю візантійського ченця стала викопана ним самим печера. Незабаром про ченця стало відомо господареві тієї землі – козаку Івану Шебету-Слюжці, який вирішив перетворити Червону гірку, як називали її місцеві жителі, в гору Божу – заснувати тут святу обитель. Ця звістка незабаром облетіла навколишні села і до першого поселенця стали приєднуватися бажаючі присвятити своє життя Богу.

Перлина лебединської землі Свято-Миколаївський жіночий монастир або як його ще називали панський монастир. У 1779 році в Лебедині, з'явилися чотири черниці: Магдалина, Тріфілія, Дарія і Февронія, які прибули з розореного турками Молдавського Калітурського Свято-Успенського монастиря, купили за 30 рублів в князя Ксаверія Любомирського дозвіл на заснування обителі і недалеко Лебедина в лісі побудували жіночий монастир , який існує і понині.

Хотите, перезвоним Вам?