Китай
Найдавнішими мешканцями острова Хайнань є представники народності чи.
Чи – нащадки давніх племен, які переселилися на Хайнань з материка між XXV і V тисячоліттями до нашої ери.
З початку нашої ери на Хайнань почали прибувати багато військових та цивільних підданих китайських імперій. Деякі – не по своїй волі.
Він перебував далеко від основних культурних центрів Китаю і не облаштований острів вважався місцем заслання.
Протягом багатьох століть Хайнань був одним з важливих пунктів «Морського шовкового шляху» - основного маршруту обміну товарами по морю між Китаєм і країнами Азії, Африки та Європи. Численні артефакти свідчать про інтенсивність торгівлі в ті часи, виставлені в експозиціях музеїв острова.
Сьогодні Хайнань впевнено перетворюється в один великий курорт і здравницю не тільки Всекитайського, а й світового масштабу. Недарма вони називають себе «міжнародним туристичним островом».
Географія
Найпівденніша провінція Китаю. Більшість території суші провінції доводиться на однойменний острів – Хайнань. Острів знаходиться на південь від материкової китайської провінції Гуандун, і відділений від Гуандунського півострова Лейчжоу вузькою і неглибокою протокою Цюнчжоу. На захід через Тонкинську затоку знаходиться В'єтнам. З півдня і сходу о. Хайнань омивається відкритим морем. Територія самого острова Хайнань становить близько 32 900 км2, що трохи більше площі такої країни, як Бельгія.
На величезній акваторії, що входить до складу провінції Хайнань, розкидано понад 300 малих і дрібних островів архіпелагів Саньша. В сумі площа суші цих островів складає лише 3% від даного показника всієї провінції, але площа акваторії перевищує розміри будь-якої європейської країни.
Населення
Населення Хайнань на 2017 рік становить 7 500 000 чоловік.
Клімат
Острів омивається водами Південно-Китайського моря, середньорічна температура повітря +24 градуси, води +26 градусів.
Сезоном тайфунів прийнято вважати серпень і вересень.
Про клімат на острові ходить багато чуток, постараємося більш вірогідно розповісти про кожне питання, що виникає у туриста перед поїздкою.
Прийнято вважати, що літні місяці – це сезон тайфунів і дощів, насправді це не зовсім правда, адже влітку є дощі, як ніяк це тропіки, але опади зазвичай бувають вночі, а з ранку вже й не видно чи ув дощ, тому що виглядає сонце і все швидко висихає. Так само буває, що дощ може початися в будь-який момент раптово, але так само раптово може і закінчитися і через 10-15 хвилин його як і не бувало. Трапляється і таке що по 2-3 тижні опади жодного разу не випадають, тому в те, що дощі ллють не припиняючи, не варто вірити.
Мова
Державна мова - китайська, є діалекти, на яких говорять місцеві жителі.
Релігія
Релігія: Буддизм, Мусульманство, Християнство
Культура
Культура острова – колоритний сплав традицій та спадщини що населяють його народності. Населення Хайнань за національною ознакою ділиться на:
Ханьці
Народності Лі і Мяо
Чжуанци
Також на Хайнані проживають невеликі діаспори малих національностей, таких як хуей, танка і ін.
Курорти
Сан’я
Місто Сан’я розташоване на самому півдні острова Хайнань. Населення міста наближається до 700 тисяч осіб.
Сьогодні цей острівний центр пляжного відпочинку настільки на слуху у гостей, що багато хто вважає саме Сан’ю столицею Хайнань, хоча фактично адміністративним центром провінції є місто Хайкоу. Що ж дозволило Сан’ї настільки стрімко розвинутися в один з найвідоміших міст Китаю? Відповідь: його унікальні природно-кліматичні ресурси.
Сан’я – це 258 кілометрів берегової лінії.
Це 12 бухт з чистою водою теплого тропічного моря і переважно білим приємним піском.
У Сан’ї добре всім. Пологі піщані пляжі і тепле море залучають батьків з дітьми. Прозора вода і багатий підводний світ ідеально підходять для любителів дайвінгу. Великий вибір готелів дозволяє відпочити на курорті і тим, хто звик до VIP-сервісу, і тим, хто захоче заощадити. А пишна тропічна природа і тутешні краси доповнять безтурботний пляжний відпочинок цікавими екскурсіями.
Багатолюдна центральна частина курорту – Сан’я – заповнена магазинами, модними бутіками, ресторанами, речовими і продовольчими ринками, численними закладами фастфуду. По обидва боки від неї в великих бухтах розташувалися курортні зони Сан’ї: Дадунхай, Ялунвань, Сан’явань і Хайтангбей.
У місті функціонує один з найбільших в Азії круїзних терміналів, що приймає гігантські лайнери. Побудований даний термінал на штучному острові «Фенікс» прямо в центрі міської забудови. Там створена прекрасна інфраструктура, є всі умови для чудового відпочинку.
Позитивна особливість острова – це наявність в місті Сан’я свого власного міжнародного аеропорту. Аеропорт має гучну назву " Сан’я-Фенікс". Офіційна абревіатура - "SYX".
Хайнаньська кухня прекрасна і екзотична. Це кухня найсвіжіших тропічних фруктів, специфічних інгредієнтів і багато-багато кокосового молока. Всіма цими шедеврами в повній мірі ви можете насолодитися в численних «хайнаньських» ресторанах Сан’я.
Найдовша курортна зона – Сан’явань, знаходиться найближче до аеропорту і центру курорту. Вона привертає недорогими готелями, демократичними ресторанами, барами і кафе. Дадунхай особливо популярний серед любителів активного відпочинку і туристів. Тут багато дайвінг-центрів і пунктів прокату водного спорядження, повно барів, нічних клубів, дискотек і закладів громадського харчування з російськими назвами і російською кухнею. Курортна зона Ялунвань на схід від центру, з дорогими готелями, приватними апартаментами, віллами і модними бутіками – найреспектабельніша в Сан’ї. Під стать всьому цьому і тутешні ціни – найвищі на курорті.
ЛІКУВАННЯ В САН’Ї
В наші дні набув широкої популярності такий вид відпочинку, як оздоровчий туризм. Все частіше туристи виявляють інтерес до різних санаторій і здравниць, замовляючи оздоровчі тури.
Головна особливість острова – це просторі тропічні джунглі, чисте повітря і безкрає прозоре море.
Саме ці фактори і роблять більш ефективним лікування на острові.
Сьогодні це не просто курорт з фешенебельними готелями і розважальними закладами, а й місце зосередження лікувальних та санаторних установ високого рівня. Зокрема, на острові функціонує понад 10 сертифікованих центрів ТКМ. Більшість з них знаходяться в місті Сан’я.
Відомо, що Хайнань має вулканічне походження. На острові і зараз залишилися свідоцтва в минулому бурхливої вулканічної діяльності: згаслий вулкан Ма Ань, а також термальні джерела. Їх води – справжній еліксир для оздоровлення організму. Високий вміст фтору, кремнієвої кислоти і радону особливо сприятливо впливає на шкіру і суглоби. Наукою доведено, що регулярне купання в джерелах значною мірою поліпшує стан здоров'я хворих з діагнозами ревматоїдний артрит, гіпертонія, грижа міжхребцевого диска, ішемічна хвороба серця, неврити, а також різні захворювання шкіри.
В оздоровчих комплексах Хайнань створено безліч ванн і басейнів, які наповнюються водами термальних джерел. Найчастіше природні корисні властивості вод доповнюються за допомогою спеціальних добавок з арсеналу традиційної китайської медицини. Також останнім часом великої популярності набула фіштерапія – купання в басейні з рибками, які відкушують ороговілу шкіру на тілі людини.
Пропозиції медичних клінік в Китаї відрізняються: одні китайські клініки пропонують проживання на своїй території, інші медичні центри Китаю пропонують тільки курсове лікування, а проживати ви можете в готелі, який знаходиться неподалік, або по вашому бажанню. Якщо ви будете проживати не на території центру, то трансфер вам надасть китайська клініка безкоштовно.