вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Чехія


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:
Держава в центральній Європі загальною площею 78,9 тис. кв. км. На півночі межує з Польщею, на сході зі Словаччиною, на півдні з Австрією, на заході і півночі – з Німеччиною. У ландшафті країни переважають височини і середньовисокі гори – Чеський масив, облямований хребтами Шумави, Чеський ліс, Крконоше і Чесько-Моравська височина. Найбільша річка – Влтава протяжністю 440 км.

КЛІМАТ:
Помірний, перехідний від морського до континентального. Тепле літо (липень +20С) і прохолодна волога зима (січень від 0 до -5С). Опадів випадає 500-700 мм. на рік. Весна і осінь досить теплі, в гірських районах температура нижче, ніж на рівнинах, але не набагато, так як гірські масиви невисокі. Травень, червень і вересень – найкращі місяці для відвідування країни, квітень і жовтень – дешевша альтернатива, коли погода все ще досить тепла. Для відвідування гірськолижних курортів країни найбільш підходять січень-лютий. Час відстає від київського на 1 годину. Перехід на літній і зимовий час відбувається за центрально-європейським типом навесні і восени відповідно.

ЧАС: різниця в часі з Україною відстає на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: Прага.

ГРОШІ: чеська крона (CZK) дорівнює 100 геллерам

КУХНЯ:
Досить різноманітна і поєднує в собі риси як європейських шкіл, так і національні компоненти. Обов'язково спробуйте знамениту цибульну або часникову юшку або блюда старовинної кухні, такі як паштет з дичини або млинчики з прісного тіста зі сливовим джемом. Візитною карткою чеської кухні вважаються знамениті кнедлики найрізноманітніших типів: картопляні або пшеничні, з салом, фруктами або іншими начинками. Обов'язково слід спробувати національну чеську кухню – тушковану свинину з капустою і кнедликами, смаженого гусака з тим же гарніром, або паніровану в сухарях свинину з картопляним салатом, конвертики з свинини із спаржею, сиром і рубаною шинкою, десятки соpтів копченостей, окоpока, сальтисон, ковбаси , цільну смажену гуску, гарячу pyблені pyлети з pізного соpта м'яса, солодкі млинчики "палачинка" з варенням, морозивом та шоколадним соyсом, пиріг "апфельштpyдель" з горіхами, кориці і родзинками. І, звичайно ж, знамените "печене вепрево коліно". Добре відома і празька шинка – "шунка". Улюблені вегетаріанські страви чехів – начинені фруктами кнедлики і смажений в сухарях сир. Спробуйте справжній празький "бутерброд" – скибочка білого хліба з рясним і смачним гарніром або "картофляник" ("брамборак") – смажений делікатес з картоплі. Чеський національний напій, безсумнівно, пиво, деякі сорти якого відомі далеко за межами країни. Кожен з місцевих сортів пива володіє своїм смаком, тому вибрати кращий – це досить велика проблема. Знамениті "Пльзеньский Урквелл", "Плзеньський Праздрой", "Будвар", "Гамбрінус", "Старопрамен" або міцне пиво "Велікопоповіцки Козел" і багато-багато інших, всіх не перелічити. Причому, незалежно від місця приготування пива і його технології, всі сорти відрізняються якимсь особливо "по-чеськи" насиченим смаком і ароматом. У центральній і південній Моравії виготовляють прекрасні місцеві вина, що займають гідне місце серед кращих європейських вин. Знаменитий чеський лікер "Бехеровка", вироблений в Карлових Варах, настояний на 42 травах і давно вже придбав міжнародну популярність. Найбільш популярні міцні спиртні напої – "сливовиця" (сливова горілка) і "абсент" – 72-градусний полиновий напій голубувато-зеленого кольору, заборонений до продажу в інших країнах.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:
Замок Орлик був побудований в XIII столітті як невелика королівська фортеця для охорони броду через річку Влтаву і уособлював могутність королівської влади. Замок розташований на високій скелі, за своїм становищем нагадує орлине гніздо.

Замок Глубока над Влтавою вважається найромантичнішим і найбільш відвідуваним замком на території Чеської Республіки. Відвідувачі можуть побачити багате дерев'яне облицювання стін, безліч дорогоцінних знарядь і броні в збройовій палаті, найбільшу колекцію гобеленів в країні. Навколо замку розбитий прекрасний англійський парк з рідкісними видами дерев. На території, прилеглій до фортеці, розташовані заповідники і мисливські замки.

Замок Карлштейн займає виняткове становище серед чеських замків. Він виник не в якості центру управління маєтком або королівської резиденції, а був призначений для зберігання реліквій, включаючи імператорські коронаційні регалії.

Замок Конопіште, мабуть, найкрасивіший з усіх замків Середньої Чехії. Ця фортеця з сімома баштами, двома підйомними мостами і потужними кріпосними стінами, була побудована за зразком французьких костелів в кінці XIII століття. Протягом століть замок неодноразово перебудовувався і змінював своїх власників – представників лицарських родів і знаті.

Замок Мельник розташований на злитті двох найбільших чеських річок, Влтави і Лабе. Він розташувався на стратегічно вигідному місці, де до нього, на рубежі IX і X століть, знаходилося старе слов'янське укріплення. Побудований в Пржемисловічамі, замок поклав початок будівництва міста, який незабаром перетворився в резиденцію дружин чеських князів і королів.

Замок Добриш, один з найвідоміших замків Чехії, побудований в стилі рококо, був споруджений у другій половині XVIII століття за проектом придворного французького архітектора де Коттейо. Замок являє собою дивовижний зразок галантної епохи Людовика XV на чеській землі.

Замок Крживоклат, розташований всього в 40 км від Праги, один з найцікавіших готичних замків Центральної Європи, найстаріший і найбільш добре збережений мисливський замок чеських королів. Він знаходиться в мальовничій долині річки Бероунки, в кращих мисливських угіддях Чехії.

Замок Сихров, "різьблене диво Чехії", овіяний таємницями і легендами про привидів. Замок розташований в мальовничому куточку північної Богемії під назвою "Чеський рай", на рубежі трьох гірських ланцюгів.

Фортеця Кокоржін, романтичний замок 14 століття, розташований на високій скелі над Кокоржінською долиною в 45 км на північ від Праги. Видом на навколишні простори і природний заповідник можна помилуватися з оглядової 38-метрової вежі замку або з галерей, що проходять по міських стінах.

Фортеця Терезин, невелике місто, розташоване в 60 км від Праги, була побудована в XVIII столітті і названа на честь імператриці Марії Терезії. Перебуваючи на шляху проходження з Праги до Дрездена, Терезин був побудований як місто-гарнізон у вигляді фортифікаційного укріплення з метою опору прусської експансії. Фортеця належала до кращих зразків фортифікаційної архітектури свого часу. Найсумнішим періодом в її історії стали 1941-1945 роки, коли тут був створений нацистський концентраційний табір – єврейське гетто, куди крім чеських і моравських євреїв звозили євреї з Німеччини, Австрії, Словаччини, Угорщини, Голландії та Данії.

Ческі Штернберк, що підноситься над річкою Сазавой, був заснований в 1240 році і до цих пір знаходиться у володінні прямих нащадків засновників замку. Сьогоднішній господар граф Зденек з Штернберк живе в замку зі своєю сім'єю.

Чеська Швейцарія – унікальний за своєю красою природний парк, розташований на території Північної Чехії, майже біля самого кордону з Німеччиною, вражає своєю первозданною красою і величчю. Тут є все, що необхідно справжньому туристу-мандрівникові для прекрасного відпочинку: казкові густі ліси, романтичні гірські ріки, глибокі каньйони, мальовничі долини, скелі, приголомшливі своєю вигадливістю й величчю, найчистіші повітря і вода, пам'ятники старовини, широкі можливості для активного відпочинку.

Чеський рай – це невелика місцевість, розташована в північно-східній частині Чехії, площею 95 км2, за своєю формою нагадує рівносторонній трикутник, в вершинах якого лежать міста Млада Болеслав, Турнов, Йічин. Назва регіону якнайкраще відображає унікальність цього природного заповідника, який з 1954 року перебуває під охороною держави. Чеський Рай завжди був місцем паломництва великої кількості туристів, вони ж і дали назву регіону. Це чудове місце для активного відпочинку на природі, піших походів по численним туристичним трасам, сходжень на скельні башти, сплавів на плотах по гірській річці, верхової їзди, рибалки, походів на гірських велосипедах.

СУВЕНІРИ:
Прага – це пивні ріки, закупорені в різнокаліберні банки і пляшки, скляні дрібнички, кумедні маріонетки, олов'яні солдатики, гітари, бехеровка з ароматом гірких трав і смаком аптеки, а також сімдесятиградусний абсент, заборонений у багатьох європейських країнах. На перетині вулиць Narodni і Namesti ви знайдете магазин холодної зброї "Repuliki", де можна придбати мечі, списи, обладунки і пістолети. Чеські аксесуари зі шкіри – рукавички, сумки, ремені, гаманці – відмінної якості. Жінкам також буде цікаво зайти в магазин пахощів, де продаються мішечки, баночки, кошики з ароматичними рідинами, травами, лавандою і корицею. На Карловому мосту продають модні прикраси. Але не поспішайте витрачати крони в Празі – як і будь-яка столиця, вона грішить завищеними цінами. Пара годин на автобусі – і ви в Карлових Варах, знаменитих своїми гарячими джерелами. Бехеровку виробляють саме тут, її творець аптекар Ян Бехер жив в Карлових Варах, і сім'я Бехера зберігає секрет цього виробництва. Бехеровку жартома називають тринадцятим джерелом, тому що деякі відпочиваючі, втомившись від мінеральних пиятик, наливають її в маленький плоский кухоль з носиком (вона коштує 70-90 крон і призначена для того, щоб потягувати алкоголь в прохолодному вигляді). У вітринах магазинів Карлових Вар світяться богемський кришталь, намиста і фігурки тварин, червоніють гранати – через високий вміст заліза вони тут надзвичайно червоні. Якщо купуєте кришталь, збережіть чек, щоб пред'явити його на митниці і доведіть, що ви не вивозитимете антикваріат. У діловій частині міста ціни скромніші, зате доречний торг і ціни не відрізняються від заводських. Напис "Sleva" означає розпродаж. Дуже незвичайний карловарський сувенір – троянда, вміщена в джерело. Через деякий час, просочившись солями, вона стає бурою і скам'янілою. Багато хто купує тут для презентів знамениті вафлі з різноманітними наповнювачами, приготовані на карловарській воді. У цьому місті і косметика виготовляється на мінеральній цілющій воді. Якщо ви заїдете на пивоварні заводи, наприклад в Плзень чи Крушевіце, отримаєте в подарунок пивні кухлі з символікою. Їх можна купити і в звичайних крамницях. А підставки під кружки можна вважати безкоштовними сувенірами.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Поліція - 158

Швидка допомога - 155

Пожежна команда - 150

Дорожня аварійна служба - 154

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ:
16000, Ch. de Gaulla 29, Praha 6, Bubenech

Ceska Republika

Тел .: +10 420 (2) 312 2000

Факс: +10 420 (2) 312 4366

E-mail: emb_cz@mfa.gov.ua

Хотите, перезвоним Вам?