вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Угорщина


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:
Угорщина – держава в Центральній Європі. Межує на півночі з Словаччиною, на заході з Австрією, на південному заході зі Словенією і Хорватією, на півдні з Сербією, на південному сході і сході з Румунією і на північному сході з Україною. В адміністративному плані країна поділяється на 19 областей і столицю, що має особливий статус.

СТОЛИЦЯ: Будапешт.

ЧАС: Відстає від українського на 1 годину.

КЛІМАТ: Клімат помірно континентальний. Температура взимку від 5 до -5°С, влітку 20-30°С.

ГРОШІ: Угорський форинт. Обмінний курс: 1 дол. США дорівнює приблизно 215 форинтів. Грошова одиниця – форинт (FUR) 1EURO ~ 274 FUR Більшість магазинів і готелів приймають кредитні картки, дорожні чеки; широка мережа банкоматів. Гроші слід обмінювати в банках або обмінних пунктах. Обмін валюти можна проводити тільки в офіційних обмінних пунктах, а довідку про обмін валюти необхідно зберігати до виїзду з країни.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:
Угорщина – одна з найбагатших країн Європи за кількістю цілющих джерел. Термальні води Угорщини дуже різноманітні. Кожне джерело – неповторне, має свій унікальний склад, температуру від +25 - +85С і, як наслідок, особливу спеціалізацію на певній групі хвороб. Мінеральні води використовуються як для лікувальних ванн і купань, так для пиття і інгаляцій. Будапешт по праву вважається бальнеологічною столицею: в самому місті налічується понад тридцять термальних купалень, 10 з яких визнані лікувальними. Будапешт – це єдина в світі столиця, що має офіційний статус «місто-курорт». Сьогодні в місті налічується 123 термальних купальні і 400 мінеральних джерел, більшість з яких – гарячі. Не менш популярний бальнео курорт – озеро Хевіз. Озеро унікальне і за своїми розмірами і за хімічним складом води. В Європі – єдине, а на планеті – друге. Площа озера 4,7 га.

СУВЕНІРИ: з Угорщини можна привезти токайське вино, «Унікум» - гірку тонізуючу настойку на травах, вироби з порцеляни і кришталю, вишивку, глазурований посуд.

При покупці сувеніра в Угорщині звертайте увагу в угорських магазинах сувенірів на вироби національних народних промислів: жолнайскій і херендскій фарфор і кришталь, калочайскій і матйскій текстиль з вишивкою, ручні текстильні вироби та набивні тканини з Шаркезі, чорний керамічний посуд з Надудвара, керамічні глечики-кружки у вигляді пастушків з секретом Miska kancso.

А в винних і гастрономічних магазинах придбайте угорську салямі, паприку, гусячу печінку, вина з Токаю «Асу» і «Саморідня», бальзам "Цвак", черешневу і абрикосову «палінку», ігристі вина "Хунгарія" і "Терлей".

Традиційними сувенірами з Угорщини та Будапешта вважаються скатертини, серветки та рушники ручної вишивки, мережива з Халаш, національні костюми і ляльки, одягнені в національні костюми, гаманці і невеликі сумки з жорстких шкір, майки з угорською символікою.

Колекціонерам і любителям антикваріату, можливо, буде цікаво зазирнути в антикварні магазини, яких в Будапешті безліч, і такі лавочки, як Teddy Bear Shop (плюшеві ведмедики всіх видів і вікових груп) або Kit Modell 1001 (дитячі залізні дороги).

КУХНЯ: Відмінна риса угорської кухні – різноманітний асортимент продуктів, що використовуються для приготування страв. Серед них в першу чергу м'ясні продукти: свинина, яловичина, телятина, домашня птиця (індички, гуси, кури, курчата); всілякі овочі: солодкий, перець, кабачки, баклажани, капуста (кольрабі, білокачанна, кольорова); молочні продукти, фрукти. Так само в Угорщині дуже популярні рибні страви. Страви з тіссайської стерляді, дунайських сома, щуки, сазана, балатонського судака, м'ясо якого має ніжний і тонкий смак, займають почесне місце в угорській кулінарії. Не можна не сказати і ще про один продукт, який використовується для приготування багатьох страв, - про борошно. Угорська пшениця відрізняється високим вмістом клейковини. Це дозволило угорським кулінарам створити широкий асортимент борошняних виробів. Серед них гордість національної кухні – рулет «ретеш», що готується з дуже тонко розкачаного тіста.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Поліція - 107

Швидка допомога - 104

Пожежна охорона - 105

Техдопомога на дорозі - 188

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В УГОРСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ:
Magyarorszag H-114, Budapest, Stefania ut 77

Тел .: 8 10 (361) 422 4120

Факс: 8 10 (361) 220 9873

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОСОЛЬСТВА УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ:
01901 Україна, Київ, вул. Рейтарська 33

Тел .: / 380 / / 44 / 238-63-81

/ 380 / / 44 / 238-63-82

/ 380 / / 44 / 238-64-30

Факс: / 380 / / 44 / 230-80-04

E-mail: consulate.kev@kum.hu

Web: www.mfa.gov.hu/emb/kiev

Хотите, перезвоним Вам?