вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Швейцарія


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:
Швейцарія – держава в Центральній Європі. Швейцарія – гірська альпійська країна. Багато масивів швейцарських Альп досягають висоти 4 тис. м. Найвищі точки – вершини Монто-троянда (4640 м) і Юнгфрау на північному заході Швейцарії піднімаються невисокі (800 м) гірські хребти Юри: між Альпами і Юрою лежить швейцарське плоскогір'я. В Альпах беруть початок численні бурхливі річки (Рейн, Рона, Тічино) з великою кількістю водоспадів. Швейцарське плоскогір'я усіяне озерами (найбільші з них Женевське і Боденське), на мальовничих берегах яких розташовані міста і курорти. Є також багато високогірних курортів.

КЛІМАТ:
Помірно континентальний, альпійський. Потужні гірські системи обумовлюють відмінності в кліматичних умовах різних районів Швейцарії. У горах влітку не жарко від +16 до +18С, у низинах і на території північної частини країни досить тепло від +18 до +27С. У Женеві середня температура січня близько 0 С, липня - +19С. Опадів випадає від 800 мм. на рівнині до 2500 мм. в рік на західних схилах гір. Подорожувати по країні можна в будь-який час року.

ЧАС: різниця в часі з Україною відстає на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: Берн.

ГРОШІ: Швейцарський франк (CHF), рівний 100 сантимам (раппен в німецькій Швейцарії).

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:
Якщо ви підете в Східну Швейцарію, то неодмінно побачите одну з найбільш вражаючих красот країни – Рейнський водоспад (середня витрата води – 1100 м3 в секунду). Поблизу водоспаду розташоване старе гарне місто Шаффхаузен. Ця частина країни рясніє незвичайними строкатими квітковими килимами: альпійська троянда (рододендрон), едельвейс, ломикамінь, проломник. Маленькі містечка і села, що володіють ненав'язливим шармом, прекрасно вписуються в такий природний ландшафт. У Центральній Швейцарії можна помилуватися горою Пилатус – улюблене місце відпочинку і жителів країни, і закордонних туристів.

Популярні гірськолижні курорти Швейцарії: Церматт, Кран-Монтана, Саас-Фе, Санкт-Моріц. Флімс (Flims), Лаакс (Laax) і Фалера (Falera) – курорти, що становлять найбільший гірськолижний регіон Швейцарії, який називається "Альпійська арена". Розташовані в кантоні Граубюнден, на сонячному плато між горами Фораб (3018 м) і Флімзерштайн. Регіон пропонує безліч гірськолижних трас різної категорії складності. Від селища Флімс на крісельному підйомнику можна дістатися до станцій Фоппа (1420 м) і Нараус (1843 м). Тут привільно почувають себе лижники середнього рівня. Від вершини Фораб до селища тягнеться найдовша траса регіону – Дер Вейсе шус (Der Weisse Schuss, 14000 м, перепад висот 1900 м).

 

Льодовик Фораб пропонує спортсменам 7 км гірськолижних трас. Досвідчених лижників залучать спуски з гори Кассон, а також траси, що ведуть в Плаун з вершини Грауберг (2228 м). Новачки зможуть подолати спуски з Грауберга в Нагенс. Найбільш складний спуск – ФІС Фачас (FIS Fatschas, 4800 м, перепад висот 140 м) – тягнеться від Крап-Сонь-Гьон. Туди можна дістатися залізницею від станції Лаакс-Муршетг, розташованої у села Лаакс. Поруч з Крап-Сонь-Гьон, а також на льодовику Фораб обладнані "хаф-пайп" для сноубордистів. Любителям бігових лиж пропонується 46 км трас, причому лижня Нер (Ner, 3000 м) тричі на тиждень висвітлюється вечорами. До послуг гостей курортів: катання на ковзанах, дельтапланеризм, польоти на повітряних кулях, верхова їзда. Бажаючі можуть поплавати в басейні, зайнятися тенісом, стрільбою, картингом, сквошом, відвідати ресторани і бари. У селі Фалера збереглася церква, побудована в 15 столітті. У сусідньому містечку Кур можна оглянути музеї та романський собор.

Головне місто Центральної Швейцарії – Люцерн зберіг свій середньовічний вигляд. Фортечна стіна (870 м) існує тут з 1400 року. Серед численних архітектурних пам'яток міста найбільший інтерес представляє перша в Швейцарії значна споруда епохи бароко Іезуітенкірхе (Jesuitenkirche).

600 швейцарських музеїв чекають своїх відвідувачів в будь-який час року. Найпопулярніші з них – Швейцарський історичний музей (Schweizerisches Landesmuseum) в Цюріху і музеї мистецтв Базеля, Берна, Женеви і Цюріха.

Різноманітне і багате культурна життя країни. Кожне велике місто має свій театр і симфонічний оркестр. З музичних театрів найбільш відомі Оперний театр в Цюріху, Гранд-театр (Grand Theatre) в Женеві і Базельський міський театр. Літо в Швейцарії – пора фестивалів, вони проходять в Лозанні, Цюріху, Монтре і багатьох інших містах. Крім всесвітньо відомих міжнародних музичних фестивалів в Люцерні щорічно проходить карнавал. Свято починається завжди в четвер і триває до першої середи великого посту.

СУВЕНІРИ:
Швейцарські годинники є кращими і самими точними часовими механізмами в усьому світі. «Swiss made» на циферблаті вже давно позначає заслужений знак якості. У кожному великому місті буде досить багато часових та ювелірних магазинчиків з величезним вибором годин на будь-який, самий вишуканий і витончений смак, починаючи від модних годин з ручним хронометром за великою ціною і закінчуючи більш бюджетними марками. Для інтересу, спробуйте виявити найдорожчий з цих механічних творів мистецтва, повірте, ці сувеніри з Швейцарії «осліплять вас своїм блиском!». Швейцарія незмінно є суперницею Бельгії за звання країни кращого шоколаду в світі, але немає ніяких сумнівів, що швейцарські сорти солодких ласощів дивно гарні. Швейцарія також є батьківщиною величезної харчової компанії Nestlе. Якщо у вас є бажання скуштувати чудовий шоколад (і у вас при цьому досить тугий гаманець) – ви можете спробувати два кращих традиційних швейцарських шоколади в Цюріху: Teuscher (спробуйте їх трюфелі) і Sprüngli. Різні регіони Швейцарії мають свої власні регіональні сири. Найбільш відомі з них Gruyère і емментальский (той, що весь світ знає, як «швейцарський сир»). Будьте впевнені, всі зразки різних сирів продаються на ринках, і, звичайно, вам просто необхідно спробувати справжнє швейцарське сирне фондю! Вихідна суміш цього фондю складається з половини сиру Vacherin і половини сиру Gruyère, хоча останнім часом з'явилося багато різних комбінацій сирного фондю. Існують дві найбільш популярні марки ножів, Victorinox і Венгер. Обидві марки виробляються Victorinox. Завод Венгер збанкрутував і Victorinox придбав його в 2005 році. Victorinox ножі, це колекційні ножі, з точки зору дизайну, якості та функціональності. А ще місцеві жителі люблять... корів, причому у всіх формах і розмірах, і ви зможете знайти всілякі сувеніри з Швейцарії і товари, де будуть зображення цих тварин, від корів іграшок до одягу. Якщо у вас щедрий бюджет на сувеніри, шукайте традиційні різьблені дерев'яні фігурки ручної роботи в Brienz, а також мереживо і білизна в Санкт-Галлені. А якщо ви шукаєте магазини зі знижками і недорогими цінами, відвідайте район Штауффахер.

КУХНЯ:
Швейцарська кухня з'явилася в результаті складного, тривалого і суперечливого розвитку під впливом багатьох народів, які проживають в країні. Особливо великий вплив французької, італійської та німецьких кулінарних традицій. Відмітна особливість місцевої кухні – велика кількість сиру і кисломолочних продуктів, а також м'яса з різноманітними приправами. Обов'язково слід спробувати традиційне "фуа-гра" або "чіз фондю" – розплавлений в киплячому білому вині сир "грюйер" або "Емменталь", приправлений спеціями. Їсти цю страву слід в гарячому вигляді, вмочуючи в сир шматочки білого хліба і обов'язково "запиваючи" білим вином. Ще одна популярна сирна страва – "раклетт", що представляє собою особливим чином підсмажений сир з хрусткими маринованими огірочками і картоплею в мундирі. Вкрай популярний "Бернес Платтер" – смажені шматочки яловичини і свинини з зеленими бобами або кислою капустою, а також "люріх лешнетцелтес" – тонкі шматочки телятини в соусі. Повсюдно вживаються апетитні сосиски всіх видів, особливо славляться ковбаски з кантонів Санкт-Галлен і Берн, а також величезні двометрові сосиски з Цюріха, прекрасні бекони і спеціально приготовлена картопля "решті", яку найкраще подавати в поєднанні з білою мюнхенською ковбаскою "братвурст". Швейцарський шоколад і десерти "хюхлі" і "крепфлі" також відомі в усьому світі. Варто спробувати і спеціально приготовлену дуже міцну каву "ристретто". У південних кантонах використовується практично тільки італійська кухня з її "пастами", "піцою", "карпаччо" "скампи" і "рісотто", з великою кількістю зелені і оливкового масла. Швейцарські вина і пиво прекрасні. Серед білих вин виділяються "Йоханніoберг", "Фердан", "Лавю", серед червоних – "Ламей", "Корон" і "Дол". Гарні лікери "Кірш", "Пфлюмлі" і "Вільяміная", але вони дуже міцні.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Поліція - 117

Швидка допомога - 117

Пожежна команда - 118

Аварійна служба - 144

Допомога при автомобільних аваріях - 140

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ІТАЛІЙСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ:
Feldeggweg 5 3005, Bern, Suisse

Тел .: 8 10 (4131) 352 2316

Факс: 8 10 (4131) 351 6416

E-mail: emb_ch@mfa.gov.ua, embassy.ua@datacomm.ch

Web: www.osteuropa.ch/embassy-ua

Хотите, перезвоним Вам?