вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Норвегія


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:
Королівство Норвегія знаходиться в західній частині Скандинавського півострова і тягнеться за Полярне коло до самої північної точки Європи – мису Нордкап. На сході країна межує з Швецією, Фінляндією та Росією, омивається Норвезьким морем і Атлантичним океаном на заході, Баренцовим морем на півночі, а на півдні – Північним морем. Загальна площа країни – майже 387 кв. км. Близько третини території Норвегії покрита лісами. У Норвегії налічується безліч льодовиків, серед них – кілька великих, зосереджених на півдні, льодовик Юстедальсбре займає територію понад 800 кв. км.

КЛІМАТ:
У прибережних областях клімат помірний, завдяки Гольфстріму і Північно-Атлантичній течії. Норвегія – найпівнічніша країна в світі, що має незамерзаючу акваторію моря. Відрізняється частою зміною погоди. В середньому річна температура в центральній і південній частинах Норвегії тримається на позначці +16°С. У липні денна температура іноді доходить до +26°С. Взимку тут вкрай рідко буває холодно, і температура практично не опускається нижче -5°С. При цьому слід враховувати, що північна частина країни знаходиться за полярним колом, і клімат там істотно відрізняється від клімату більш південних районів.

ЧАС: Відстає від українського на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: Осло.

ГРОШІ: Грошова одиниця – норвезька крона (1 крона дорівнює 100 ері, код валюти – NOK, 1 EUR дорівнює приблизно 8 NOK).

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:
Осло – столиця Норвегії. Це головний промисловий і культурний центр країни. У місті збереглося мало старовинних будівель, в основному всі будівлі сучасні. Фортеця Аркешус – одна з найцікавіших пам'яток Осло. Це Середньовічна фортеця і замок, зведені приблизно в 1300 році. У замку є підземелля з тюремними камерами, каплиця, що зберігає мощі королів Хакона VII і Олафа V, яка до сих пір використовується для заходів за участю королів. Безліч музеїв Осло розташовані на півострові Бігде. Найбільший з них – Фолк-музей – Норвезький музей народного побуту. У Музеї кораблів вікінгів зібрані стародавні кильові суди, на яких предки норвежців борознили моря навколо Європи і перетинали Атлантику. У музеї Кон-Тікі знаходиться колекція предметів, що відносяться до експедицій Тура Хейєрдала: пліт "Кон-Тікі" з 10-метровою китовою акулою під ним, кам'яні скульптури з острова Пасхи, археологічні знахідки з Полінезії і Перу. Полярний корабель Фрам, що став тепер музеєм, був побудований в 1892 році і брав участь в експедиціях Нансена, Свердрупа і Амундсена. Парк Вігеланд – відмінне місце для відпочинку і прогулянок. Тут багато затишних тінистих алей і мальовничих ставків з качками.

Берген – друге за величиною місто Норвегії, столиця королівства тролів. У Бергенському Акваріумі зібрана одна з найкращих в Європі колекцій морської фауни. На найвищу в Бергені гору Улріке (642 м) веде канатна дорога. З гори відкривається чудовий вид на місто, фіорди і океан. Церква Святої Діви Марії, побудована в першій половині 12 століття, привертає як унікальний зразок норвезького бароко. Тут під час різних фестивалів проходять концерти органної музики.

Тронхейм – колишня столиця. Тут знаходиться найбільший готичний собор в Скандинавії, в якому до цих пір проходять всі норвезькі коронації. Особливий колорит місту надають широкі вулиці з невисокими дерев'яними будинками, безліч студентів всюди і білі ночі. Королівська резиденція Стівсгарден – найбільший дерев'яний палац в Скандинавії, побудований в 1778 році.

Фіорди – одне з найчудовіших природних явищ, яке можна спостерігати в Норвегії. Це довгі вузькі ущелини, які входять в суходіл і затоплені морем. Стрімкі скелі над самим морем з мальовничими водоспадами надають норвезьким пейзажам велич і неповторну пишність.

СУВЕНІРИ:
В якості сувенірів можна привезти різні в'язані речі, вироби з олова і срібла, розписні дерев'яні вироби, хутра, глиняний, фарфоровий і скляний посуд.

КУХНЯ:
В основі норвезької кухні лежить риба та інші морепродукти. Популярні страви з тріски - «кліпфіск» (сушена тріска), лютафіск (копчена сушена тріска, зварена у воді зі спеціями), з червоної риби (смажені або копчені лосось і форель). Великим делікатесом тут вважається вівсяна каша зі сметаною. Національний міцний напій – аквавіт – горілка з картоплі з кмином, витримана в дерев'яних бочках. У Норвегії, як ніде в світі, люблять молоко і молочні продукти, а особливо – козячий сир. Також традиційною норвезькою їжею вважається м'ясо північного оленя. Приготована особливим способом оленина подається з брусничним соусом.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Поліція - 112

Швидка допомога - 113

Пожежна охорона - 110

ПОСОЛЬСТВО КОРОЛІВСТВА НОРВЕГІЇ В УКРАЇНІ:
Адреса: 01901, м. Київ, вул. Стрілецька, 15

Телефон: (+38 044) 590-04-70

Факс: (+38 044) 234-06-55

E-mail: emb.kyiv@mfa.no

www.norway.com.ua

Хотите, перезвоним Вам?