вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Болгарія


Географічне положення: Болгарія - це Південно-Східна частина Європи, центр Балканського півострова, межує з Туреччиною, Грецією, Румунією, Югославією і Македонією, східна межа – Чорне море. Основні курорти – Русалка, Балчик, Албена, Кранево, Золоті Піски, Клуб Рів'єра, Сонячний День, Св. Костянтин і Єлена, Камчия, Обзор, Еленіте, Св. Влас, Сонячний Берег, Несебр, Поморіє, Созополь, Дюни, Приморско, Китен , Лозенец, Санданські.

КЛІМАТ: Погода Болгарії визначається континентальним кліматом – м'яка зима і тепле літо, відмінно підходить для відпочинку, середня температура взимку (-6 /+ 4°C), влітку (+26°C). У Болгарії континентальний клімат, на півдні – перехідний до середземноморського. В цілому він прохолодніший, ніж в інших місцях Європи на тій же широті. Середня температура в липні в Софії +16…+27°C, у Варні +19...+30°C. Середня температура морської води влітку +21...+23°C.

ЧАС: Однаковий з Україною.

СТОЛИЦЯ: Софія (1,2 млн. жителів).

МОВА: Офіційною мовою Болгарії є болгарська, що належить до групи слов'янських мов; в основі письма – кирилиця. У великих зонах відпочинку, в туристичних центрах і готелях персонал володіє англійською, німецькою, французькою та російською мовами. На міжнародних автомагістралях, в аеропортах і на місцях відпочинку дорожні та інші покажчики дублюються латинськими літерами.

Населення
: Населення Болгарії – близько 9 мільйонів чоловік. У столиці Болгарії, Софії, проживає трохи більше 1 мільйона.

В'їзд і виїзд: Ввезення і вивіз іноземної валюти необмежений (декларація обов'язкова), ввіз і вивіз національної валюти заборонений. Невитрачені леви можна обміняти перед від'їздом з країни. Для цього знадобиться представити довідку про первинний обмін з обмінного бюро. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар, 250 г тютюнових виробів, 1 літр міцних спиртних напоїв або 2 л вина, 50 г кави, 100 г чаю, 50 мл парфумів, 250 мл одеколону або іншої парфумерної продукції. Заборонено ввезення неконсервованих продуктів харчування. Без спеціального дозволу не можна ввозити і вивозити предмети і речі, що представляють історичну, художню або археологічну цінність. Коштовності, відеокамери, комп'ютери і інші дорогі речі підлягають декларуванню.

ГРОШІ: Грошова одиниця Болгарії – лев. В Болгарії ходять купюри різного номіналу, від 1 до 50 левів. 1 лев = 100 стотинок. Є в Болгарії і монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 стотинок. Обмін іноземної валюти на відпочинку в Болгарії може бути проведений в аеропортах, банках, готелях і обмінних пунктах. Пам'ятайте! Ввезення/вивезення іноземної валюти на відпочинок до Болгарії необмежений, але потрібно декларувати понад 1500 доларів США. Режим роботи пунктів обміну валюти на відпочинку в Болгарії: працюють з 10.00 до 17.00, в деяких готелях – цілодобово. Обмінний курс в готелях і в аеропортах в Болгарії завжди нижчий, ніж у банку, тому, якщо ви не встигли або забули поміняти гроші, обмінюйте в готелі тільки суми, які вам необхідні. Не рекомендуємо: міняти гроші на відпочинок на вулиці, купувати на місці тури і послуги відпочинку у незнайомих людей. Режим роботи банків на відпочинку в Болгарії: понеділок - п'ятниця з 9:00 до 15:00. Кредитні карти: American Express, Visa, Master Card приймаються, але не у всіх об'єктах відпочинку. Рублі на відпочинку в Болгарії обміняти не можна. Рекомендуємо зберігати гроші і цінності на відпочинку в Болгарії в сейфах щоб уникнути неприємностей. Всі готелі Болгарії мають сейфи, оренда яких приблизно $1,5-2 в день.

ЗВ'ЯЗОК : Телефонні переговори відпочинку в Болгарії з Україною з готелю стоять $ 3 за хвилину. Дешевше відпочинку в Болгарії обійдеться розмова з поштового відділення, які є на кожному курорті. Коди міст: Софія (02), Пловдив (032), Варна (052), Бургас (056), Боровець (07128), Банско (7443), Пампорово (03021), Сонячний Берег (0554), Дюни (05514), Кітен (05561). Мобільні телефони в Болгарії починаються з 048 далі номер і 088 (GSM).

КУХНЯ : Кухня Болгарії виділяється особливим пікантним смаком, гострими приправами, великою кількістю овочів і пристрастю до відкритих вогнищ і глиняному посуді. Варто спробувати «кебаб» (м'ясо на рожні), «кебабче» (смажені м'ясні ковбаски), «гювеч» (тушковане м'ясо з картоплею і овочами), «каварму» (блюдо з м'яса з грибами, цибулею і картоплею), болгарський суп « таратор »і« баницу »- пиріжки з листкового тіста з бринзою. Болгари взагалі відрізняються пристрастю до бринзі - традиційний салат «Шопський» ще одне тому підтвердження.

МАГАЗИНИ :

Магазини відкриті з понеділка по п'ятницю. Субота - «короткий день», багато магазинів працюють без вихідних (на курортах часто до 22:00). Продовольчі магазини нерідко працюють цілодобово (про що свідчить вивіска «Non-stop»). З Болгарії можна привезти одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини Троянд, вироби ручної роботи зі шкіри, міді і срібла. Головний місцевий сувенір - ракія (болгарська горілка). Коштує від 2 до 7 BGL, вибір найширший. Ще один «істинно болгарський» алкогольний напій - мастика з присмаком трави Алтейка. Один з кращих сортів - мастика «Peristera» фортецею 42 °.

Сезонні розпродажі проводяться 2 рази на рік: кінець грудня (початок січня) - березень і липень-серпень. Звільнення від ПДВ при виїзді (tax-free). Для оформлення необхідний паспорт.

ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ :

1) Фракийский місто і гробниці в Сборяново поруч з селом Свещарі (IV-III ст. До н.е.);

2) Археологічний музей Варни - одне з найцікавіших зібрань свого роду в Болгарії.

3) Кафедральний собор «Св. Успіння Богородиці »(1880-1886 рр.) В центрі Варни, на площі Кирила і Мефодія.

4) Національний Військово-морський музей (1923 р) в м Варні;

5) Римські терми (лазні) - одна з визначних пам'яток Варни. Займають площу 7000 м2 між вулицями Граф Ігнатьєв, Сан-Стефано, Хан Крум і Цар Калоян. Громадські лазні виникли тут у II ст. при імператорі Адріані. З тих пір аж до IV ст. вони багато разів перебудовувалися.

6) Приморський парк (80 га), розташований на березі моря недалеко від центру м Варни.

7) Палац і парк «Евксіноград» (1882-1890 рр.) Князя Олександра Батенберга.

8) Г. Балчик - мальовниче містечко, що виник на місці грецької колонії (V ст. До н.е.).

9) Мис Каліакра. Тут знаходиться найдавніший пам'ятник історії - римські терми IV ст., Руїни фортеці (XIV ст.), А в одній з печер влаштований маленький музей, де представлені судини і кераміка часів Риму і Спарти, а також епохи середньовіччя.

10) Аладжа-монастир в 14 км від Варни. Перші монахи-відлюдники з'явилися в цих місцях в IV ст., В XIII-XIV ст. в монастирі жили монахи - послідовники исихазма;

11) Природний заповідник Лонгоз в 30 км на південь від Варни (842 га, більше 40 видів чагарників і деревних видів).

12) побитий-кам'ні (Кам'яний ліс) в 18 км від Варни - один з найнеймовірніших феноменів в Болгарії, що представляє собою природні кам'яні колони.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ В КРАЇНІ : Рекомендації - для пиття рекомендується використовувати мінеральну воду, яку можна придбати в магазинах і барах готелю. Коштовності, гроші і документи рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або в сейфі на стійці реєстрації. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію готелю. Розрахункова година в готелі - 12:00. Якщо Ви не здали номер до 12.00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу. В день виїзду з готелю необхідно оплатити додаткові послуги - міні-бар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер і ін. Аптечка - перед поїздкою сформуйте і захопіть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужання, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування.

Фотографування: Заборонено фотографувати військові об'єкти, аеропорти і прикордонні застави. Ця заборона діє і в більшості церков та музеїв. Для фотографування в мечетях необхідно отримати дозвіл.

Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцеві закони, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї. Недотримання законів може спричинити за собою прівлече¬ніе до відповідальності. Необхідно виявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть ксерокопію паспорту та візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними в страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

Cувеніри: Головний сувенір з Болгарії – це, звичайно, рожеве масло. Болгарія – один зі світових лідерів по його виробництву. Рахат лукум – ці ласощі болгари запозичили з Туреччини, але місцевий рахат-лукум відрізняється від турецького – він менш солодкий, але більш ароматний. Найкращий болгарський рахат-лукум – з ароматом троянди. У Болгарії роблять свою фруктову горілку. Болгарська ракія вважається однією з кращих. Найвідоміша така горілка – сливовиця, але є і виноградна, абрикосова, яблучна, черешнева і навіть інжирна. Ще один типово болгарський міцний напій – це анісова мастика. Його градус коливається від 40 до 50 градусів, є кілька сортів, кращим з яких вважається «Peristera». Також наші туристи часто привозять солодкий м'ятний лікер «Мента». У нас спільні свята і більшість святих, так що тут цілком можна купувати релігійні сувеніри – хрестики, ікони та іншу православну символіку. Барвисті і різноманітні маски болгарських кукерів, Болгарська розписна кераміка, вироби з ручною народною вишивкою: скатертини, покривала, постільна білизна, серветки, рушники та сорочки.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

Поліція - 166

Швидка допомога - 150

Пожежна охорона - 160

Дорожня поліція - 165

Дорожня допомога - 146

Довідкова служба - 144

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В БОЛГАРІЇ:

1618, Софія, ЖК "Овча купел", вул. Боряна, 29, Республіка Болгарія
Тел .: +10 359 (2) 955 9478
Факс: +10 359 (2) 955 5247
E-mail: emb_bg@mfa.gov.ua, emailin@ukr.cit.bg

Web: www.ukramb.bol.bg

Хотите, перезвоним Вам?