вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Йорданія


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:

Йорданія – держава на Близькому Сході. На півночі межує з Сирією, на сході – з Іраком, на заході – з Ізраїлем, на півдні – з Саудівською Аравією. Частина південного кордону омивається водами Акабської затоки Червоного моря. Велику частину країни займають кам'янисті і піщані пустелі, обрамлені невисокими горами і плоскогір'ями, в яких зрідка зустрічаються невеликі оазиси. Лише невелика ділянка території на північному заході країни і вузька смуга вздовж Мертвого моря придатні для землеробства.

КЛІМАТ: середземноморський, з прохолодною зимою і сухим жарким літом. Опади випадають нерівномірно. З листопада по квітень можуть випадати опади. Самим прохолодним місяцем є січень, найспекотнішим – серпень. Середні температури січня від +8 С до +14 С, липня від +24 С до +30 С (температура в столиці).

ЧАС: Однаковий з Україною.

СТОЛИЦЯ: Амман

ГРОШІ:
Офіційна валюта - йорданський динар (69 JD = 100$), що складається з 100 киршей.

КУХНЯ:
Йорданська кухня є невід'ємною частиною арабської кулінарної традиції, маючи при цьому безліч своїх характерних рис. Страви місцевої кухні не так гострі і пряні, як прийнято вважати. Повсюдно в їжу додаються м'ята, різноманітна зелень і трави, лимони у всіх видах, цибуля, мариновані оливки, кедрові горішки, тощо. Серед закусок популярні всілякі варіанти салатів, м'ясних і овочевих рагу, випічка з різними начинками, соління і мариновані овочі. Солодощі, вироблені в Йорданії, вважаються одними з кращих в арабському світі. Харчування в ресторанах і кафе коштує недорого і не загрожує кишковими інфекціями.

ПАМ'ЯТКИ/ЕКСКУРСІЇ:
Амман – столиця Йорданського Хашимітського королівства, багате місто, що розкинулося на семи пагорбах (перша згадка про місто в 600 р до н.е.), в якому гармонійно поєднуються старовина і сучасність, таємничість і чарівність. Це місто є великим комерційним і адміністративним центром з великою кількістю прекрасних готелів, ресторанів, картинних галерей і музеїв. Від греко-римської цивілізації тут залишилися чудовий амфітеатр, в самому серці старого міста руїни римського храму Геркулеса II століття. Від християнської цивілізації епохи Візантії залишилися Цитадель, що сусідить з помпезним палацом Губернатора, споруди початку епохи Оммеядов (VIII ст.). Амман є абсолютно безпечним, доброзичливим містом для туристів. Роблячи покупки в Аммані, можна попрактикуватися в своєму умінні торгуватися і придбати вподобаний виріб із золота або срібла за цілком помірною ціною.

 

Петра («Рожеве місто») – набатейське місто, є найвідомішою пам'яткою Йорданії. Кажуть, хто не бачив Петри, той не бачив Йорданії. Місто розташоване в горах, які в залежності від часу доби, фарбуються в рожевий, темно-червоний, пурпурний або оранжевий колір. Кілька печер в скелях дали початок місту-фортеці. Петра зустрічає красою і величчю тих, хто, пройшовши 1200 метрів по вузькій, шириною не більше 5 метрів, ущелині Сик виходить до самого знаменитого спорудження Петри – Скарбниці. На вершині гори Джебель Харун (800 ступенів) розташована біло-купольна гробниця, в якій за переказами похований брат пророка Мойсея, пророк Харун (Аарон). Тут же, увібравши в себе красу і тепло сонячних променів, височіє величний Монастир. Відчути подих вічності – для цього приїжджають в місто-привид, місто-казку, місто-легенду..., загублене в серці пустелі і виявлене європейцями лише в 1812 році.

Акаба - найбільший курортний центр Йорданії на Червоному морі в самій північній частині Акабської затоки, з кристально чистою водою і постійним північним бризом. Навколишні скелі кожні кілька годин змінюють свій колір. Туристів цілий рік чекають фантастичне сонце, чарівність моря і атмосфера старовини. Дивовижний підводний світ риб, коралів та інших морських мешканців починається вже в декількох метрах від піщаних пляжів. Тут популярні віндсерфінг, катання на водних лижах, рибна ловля, пірнання з маскою або підводне плавання з аквалангом. Широкий спектр готелів та ресторанів здатний задовольнити найвишуканіші смаки.

Мертве море – унікальний природний пам'ятник і природна лікарня, саме сонячне місце в світі (330 сонячних днів в році). Це найнижча точка Земної кулі, яка знаходиться на глибині 400 метрів нижче рівня світового океану. В атмосфері над Мертвим морем на 10% більше кисню, ніж над будь-яким іншим морем. У цьому місці найвищий на Землі озоновий шар. Склад солей моря унікальний, не характерний для інших морів і не відтворюємо штучно. Вони приносяться в море 55 гарячими мінеральними джерелами. Через певні комбінації і високий вміст ряду елементів вода і бруд цього солоного озера мають протиалергійну і протизапальну дію, запускають ряд біохімічних процесів в шкірі, що призводять до омолоджуючого ефекту всього організму.

Ваді Рам – унікальний куточок планети, «місячний пейзаж» з химерно порізаних вітром і піском скель, що знаходяться на пустельному плато, незвичайною колірною гаммою каменя, піску і неба, царство спокою, відлуння і співаючого вітру. У східній частині пустелі б'ють численні джерела криштальної води, про які ще в 1917 році британський офіцер Лоуренс говорив: «Це рай, розташований на маленькій ділянці, оточений чудовими папоротями і травами надзвичайно яскраво зеленого кольору».

Джераш - це один з найбільш добре збережених римських міст в світі. Цивілізація в цих місцях налічує більше 2500 років. Піком розвитку міста можна назвати третє століття н.е., коли він був зведений в ранг Римської колонії. Під час цього «золотого століття» населення Джераша склало 20000 чоловік. Стародавнє місто було адміністративним, культурним і торговим центром. Джераш відомий як «Східні Помпеї» через те, що місто було поховане під селем, як Помпеї – лавою. Місто на довгі роки було приховане від очей людських застиглим селевим потоком. До сьогоднішнього дня на подив добре збереглися вулиці з колонами, купальні, театри, вежі, храми, площі і фонтани, арка Адрігена, іподром, Храм Зевса, Храм Артеміди.

Умм-Кейс – одне з міст греко-римського Декаполіса, рідне місто кількох поетів-класиків і філософів, включаючи Теодоруса – засновника школи риторики в Римі. Розташоване на вершині пагорба, з якої відкривається чудова панорама долини річки Йордан і міста Тіберія (Ізраїль), Умм-Кейс приваблює своєю колонадою головної вулиці, театром, міськими воротами і музеєм, що знаходяться у відреставрованому будинку часів Османської імперії.

Пелла – вічнозелене місто, особливо багате свідоцтвами існування стародавніх поселень, датованих 4 століттям до нашої ери. Тут можна побачити залишки Візантійських церков і квартали ранніх мусульманських поселень, що говорить про важливість Пелли в античні часи.

Бетані – місце, де Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа у водах Йордану (на території Ваді ель Харар). Зараз це стоянка для транспорту, кілька ресторанів і магазинів, облаштовані туристичні маршрути до річки Йордан і власне місце хрещення, а також громадська купальня для проведення масових обрядів хрещення, вода, в яку надходить зі священної річки.

Мадаба (біблейська Медеба) – місто мозаїк, тут зберігся цілий ряд мозаїчних підлог. Історія цього міста йде вглиб чотирьох з половиною тисячоліть. Протягом цих довгих років воно часто переходило з рук в руки, багато разів стерте з лиця землі приходило в запустіння і знову відроджувалося. Місто згадувалося в Біблії, а коли візантійці захопили місто, воно було піднесено до рангу єпископства. Найвідоміша мозаїка в Мадабі – вмонтована в підлогу грецької християнської церкви св. Георгія карта Святої Землі, створена в VI ст. в період правління імператора Юстиніана.

Маин Спа – незвичайне місце з гарячими мінеральними джерелами, де лікувався цар Юдей Великий (в 25 км від Мадаби). Зараз на базі джерел створений ультрасучасний рекреаційно-оздоровчий центр, розрахований на клієнтів з різними інтересами, фінансовими можливостями і недугами.

Гора Небо – імовірно місце кончини пророка Мойсея, звідки Бог показав йому Землю Обітовану. Сьогодні тут можна побачити меморіал Мойсея, що включає в себе побудований францисканцями на місці стародавнього святилища храм з мозаїками VI століття і знамениту скульптуру італійця Фантоні з ажурного заліза (XX століття), що символізує велич Бога і посох Мойсея. З гори в ясний день відкривається чудовий вид на Мертве море, Іудейські гори, Йорданську долину і дзвіницю на Оливній горі в Єрусалим.

Керак – в цьому місті знаходиться один з найбільших замків хрестоносців (1142 г.), головний опорний пункт в Зайорданні, справжній лабіринт галерей, секретних ходів і веж... Величезна споруда, що піднімається над навколишнім ландшафтом немов рукотворний пагорб, стала частиною міста, переплелася з будинками пізнішої культури.

Шобак (Монреаль) знаходиться недалеко від Петри і є першим замком хрестоносців в Заіо.
СУВЕНІРИ:
Плетені килимки з Мадаби, пляшечки з різнокольоровим піском з Петри, вироби з оливкового дерева, кераміка і мідний посуд, ювелірні вироби, бедуїнські прикраси з чорного срібла і багато іншого. Можна придбати косметику йорданського виробництва на основі продуктів Мертвого моря. Але можна і «назбирати» її самим на березі Мертвого моря. Її можна перевозити в декількох целофанових пакетах («принцип матрьошки»). В антикварних крамничках в Аммані дешево продаються старовинні монети.
КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Поліція - 191-192

Швидка допомога - 193

Штаб цивільної оборони -199

Посольство України - 5922403

КОНСУЛЬСТВО ХАШИМІТСЬКОГО КОРОЛІВСТВА ЙОРДАНІЇ В КИЄВІ:
м. Київ, вул. Б. Хмельницького 33/34

Тел .: / 044 / 234-50-86, 234-66-31

КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ В Хашимітське Королівство Йорданія:
+ 962 795167282

Хотите, перезвоним Вам?