вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Кіпр


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:
Острівна держава в Європі. Розташований острів в Середземному морі на приблизно рівній відстані від Туреччини, Єгипту, Греції, Ізраїлю. Площа Кіпру трохи більше 9000 кв.км (із заходу на схід ~ 240 км з півночі на південь ~ 100 км, тобто при бажанні весь острів можна об'їхати на машині за день). У північній частині острова розташована невизнана держава Північний Кіпр.

КЛІМАТ:
Середземноморський. Рівний протягом року. Середня температура влітку (травень-вересень) від +25 С до +35 С. Взимку від +17 С до +19 С. Найкращий час для відпочинку червень, липень, серпень, а також вересень, коли спека спадає і наступає збір урожаю.

ЧАС: відстає від київського на 1 годину.

СТОЛИЦЯ: Нікосія

ГРОШІ: Грошова одиниця на Кіпрі – євро

ПАМ'ЯТКИ/ЕКСКУРСІЇ:
Кіпр вважається островом-музеєм. Стародавні пам'ятники залучають як дослідників, так і численних туристів. Недалеко від Фамагусти розкопана частина міста Енгом – столиці держави Аласія на Кіпрі в XVI - XII ст. до н. е.

Цікаві археологічні знахідки в південно-західній частині острова, де розташовувався Пале-Пафос (Старий Пафос) – столиця Кіпру в X ст. до н. е. Тут виявлені руїни відомого в античному світі святилища Афродіти, місця, де богиня «з'явилася з піни морської». Недалеко від Пале-Пафосу виявлені залишки святилища Аполлона Гілата, якого поважали на острові. В 2 км від святилища на морському березі розкопуються з кінця XIX в. руїни одного з найдавніших кіпрських міст - Куріона, від якого, зокрема, залишилися античний театр і великий комплекс багатого будинку - «Вілли Евстолія».

У Неа-Пафосі (Новому Пафосі), куди в IV ст. до н. е. була перенесена столиця, розкопані оборонні споруди, що опоясували місто, - так звані царські могили – поховання Пафоських царів в III в. до н. е. У 60-х рр. XX ст. була виявлена ​​«Вілла Діоніса» з чудовими підлоговими мозаїками, що зображують сцени з життя грецького бога Діоніса. Пізніше польські археологи відкрили поруч «Будинок Тесея» - залишки фундаменту великого палацу, поли якого прикрашені мозаїчними панно. Археологи вважають, що вони знайшли палац римських проконсулів, що правили Кіпром з 58 р. до н.е. е. до 395 м н. е. До ранньохристиянського часу відноситься колона Святого Павла в Пафосі. За переказами, апостола Павла, прив'язаного до цієї колони, римляни катували батогами.

Серед мусульманських пам'ятників можна відзначити текке (обитель) Хала Султан поблизу Ларнаки, на березі Солоного озера, де зведена мечеть Умм Харам – на честь однієї з родичок пророка Мухаммеда, яка померла під час набігу арабів на острів в 649 р. Ця обитель – одне з найбільш шанованих мусульманами місць на Кіпрі.

Найбільшою популярністю серед кіпрських монастирів користується Кіккський монастир, заснований в горах Троодоса в кінці XI - початку XII ст. Тут зберігається одна з трьох ікон Богородиці, приписуваних апостолу Луці.

У середньовічній фортеці в Лімасолі, згідно з легендою, вінчався Річард Левине Серце з Беренгарією Наваррською, що стала пізніше королевою Англії.

З фортецею XIII - XV ст. в Фамагусті зазвичай пов'язують трагічну історію Отелло і Дездемони. До сих пір одна з веж фортеці називається вежею Отелло.

СУВЕНІРИ:
З асортиментом виробів художніх і кустарних промислів можна ознайомитися в Кіпрському центрі прикладного мистецтва: Нікосія, Леофорос Аталассія або в одному з його філій в Ларнаці, Лімасолі і Пафосі.

Керамічні вироби високої якості виготовляються в Корносі, на шляху між Нікосією і Лімассолом, і в Фіті, що в горах Троодос на північний схід від Пафосу. Дамські сумочки, портфелі, предмети одягу зі шкіри, а також взуття та оброблені шкірою предмети домашнього вжитку в хорошому виконанні можна придбати за помірні ціни.

Широко пропонуються вироби з срібла, зокрема мініатюрні копії дохристиянських статуй, кубки, футляри, ланцюжки та інші прикраси, філігрань і т.п. Зрозуміло, на "мідному" острові можна придбати також прекрасні сувеніри і посуд з міді.

Гірське село Лефкара відомо своїми мереживами і вишивками ручної роботи. Вони дуже дорогі, зате відрізняються вишуканим смаком. Селянки у всіх селах шиють симпатичні скатертини, серветки і білизну. З товарів місцевого виробництва на особливу увагу заслуговують вироби зі шкіри, золота, срібла; розписна кераміка, національна вишивка, мережива "лефкарітіка".

Одяг – куртки, сорочки, штани, сукні та чоловічі костюми – можна за помірну плату замовити в численних майстернях великих міст. Замовлення буде виконано швидко і якісно. Торгуватися на Кіпрі не прийнято, проте при покупці великих предметів дозволено справитися про можливу знижку.

КУХНЯ:
На острові в основному використовується грецька кухня, що відрізняється від свого "материкового варіанту" великим використанням морепродуктів. Також кухня зазнала сильного впливу арабського і турецького кулінарного мистецтва.

Характерною кіпрською стравою можна назвати "мезе" - асорті з 20-30 різних продуктів (зазвичай буває м'ясне, рибне або овочеве), рецепт і склад інгредієнтів трохи різні в різних частинах острова. Найпопулярніша закуска - "сулвакі стін пітта", що представляє собою шашлик, загорнутий в коржик. Баранину, яловичину і свинину на Кіпрі зазвичай смажать на вугіллі, запікають в глині ​​або в горщиках з цибулею, лавровим листом, перцем та іншими спеціями. Цікаві "муссака" - м'ясний фарш, запечений зі скибочками різних овочів і залитий зверху соусом зі збитих яєць і сметани, "тавва" і "купепкя" - аналог наших голубців, але з виноградного листя і з великою кількістю спецій, "стіфадо" - запечена з молодою цибулею яловичина, "клефтіко" - запечене у фользі м'ясо молодого баранчика з картоплею і ін. Обов'язково слід спробувати страви зі знаменитих кіпрських сирів "фета" і "халумі", що подаються в натуральному або смаженому вигляді. З сиру готують також прекрасні салати і різні гарніри до м'ясних і рибних страв.

Дуже популярна кава, якою закінчується будь-який обід.

З солодких страв найбільш традиційні зелені волоські горіхи в сиропі, "різогало" - солодка рисова каша з корицею, халва з манної крупи і горіхів з додаванням цукру, меду і рослинного масла, "лукум", "баклава" ("пахлава"), "кадаіфі", десерти з фруктів в цукрі і медові і інші східні солодощі.

Чудові білі, рожеві і червоні кіпрські вина, що згадуються навіть в Біблії. Досить сказати, що лоза для знаменитих бургундських і шампанських вин була вивезена французькими хрестоносцями саме з Кіпру. Самим знаменитим вважається солодке десертне вино "Коммандарія" (або "Намасское вино") - різновид кагору, яке краще купувати в монастирі Кіккос на Троодосі. Також гарні білі вина "Агіос Андроникос", "ТІСБІ", "Кео Хок", "Афродіта", "Паломіно" і "Уайт Леді", рожеві вина "Роуз Леді" і "Росель", червоні вина "Кео Кларет", "Домейн Д`Ахелла","Олімпус Кларет" і "Отелло".

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
поліція, пожежна, швидка допомога 112 або 199

довідкова лікарні 1400

довідкова служба 192

міжміське таксі 777-474

імміграційна служба 25-805-200

довідкова аеропортів 7777-8833

Хотите, перезвоним Вам?