Японія
ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ:
Японія розташована в західній частині Тихого океану, поруч з узбережжям Східної Азії. Архіпелаг складається з 4 тис. островів. Чотири найбільших – Хонсю, Хоккайдо, Кюсю, Сікоку – сьогодні сполучені мостами і тунелями. Крім того, до складу Японії входять острови Рюкю, Бонін і Волкано. Архіпелаг з півночі омивається Охотським морем, зі сходу і південного сходу – Тихим океаном, із заходу – Японським і Східно-Китайським морями. На півдні між островами Хонсю, Кюсю і Сікоку розташовано Внутрішнє Японське море.
КЛІМАТ: Мусонний, на півночі – помірний, в південній частині Японських островів – субтропічний, на більшій частині островів Рюкю – тропічний. На острові Хоккайдо, в Саппоро, середня температура січня -5°С, липня +22°С, в Кагосіма, - відповідно + 6°С і +27°С, на Окінаві (о-ва Рюкю) - +16°С і +28°С.
ЧАС: Випереджає київський час на 7 годин взимку, і на 6 годин влітку. Літнього часу в Японії немає.
СТОЛИЦЯ: Токіо.
ГРОШІ: Національна грошова одиниця країни – японська ієна.
ПАМ'ЯТКИ / ЕКСКУРСІЇ:
Токіо – це величезний міський конгломерат, що протягнувся через долину Канто від затоки Токіо-ван. Майже повністю перебудований після землетрусу в 1923 році і після бомбардування США під час Другої Світової Війни, Токіо був буквально відроджений з попелу. Його можна приблизно розділити на динамічні ділові райони на захід від головного торгового центру Гінза і більш приземлені житлові райони на сході. Все, що представляє якийсь інтерес для туристів, розташовується або на, або всередині лінії Яманоуті – трамвайного кільця, оперізувального центральну частину Токіо.
Найбільш вражаюча риса японської столиці – це неймовірна енергійність. Хоча якщо поглянути на картину в цілому, враження буде гарним: житлові будинки і офіси, схожі на коробки з-під взуття, нависаючі над містом високошвидкісні траси, забиті автомобілями. Але це історія японського успіху в дії. Звичайний передмістя Токіо не звикло ще до сучасних супермаркетів, уздовж вулиць протягнулися маленькі магазинчики і живописні ресторанчики, більшість з яких відкриті всю ніч. Поруч з кварталами офісних будівель можна побачити острівці іншого Токіо – старі дерев'яні будинки, магазини кімоно, японський готель, немолоду японку в кімоно, що підмітає солом'яною мітлою тротуар біля свого будинку. Більш ніж деінде в світі, в Токіо з'єднуються швидкісні ритми споживчої культури і тихі звички традиційного народного життя. Це живе місто, і тут ви завжди знайдете що вивчати.
Холм Любовних готелів
Район Шібуйа в Токіо – місце зосередження любовних готелів на будь-який смак. Будинки найрізноманітніші, починаючи від мініатюрних готичних замків до близькосхідних храмів. Кімнати відповідають найвишуканішим фантазіям: від гаремної пишності до екстравагантних стилів. На ваш вибір можна отримати номер з вібруючим ліжком, дзеркалами на всю стіну, що підтримують пристроями і відеокамерами (не забудьте взяти з собою плівку при від'їзді). При вході в такий готель зазвичай висить екран з підсвіченими фотографіями різних пропонованих кімнат. Ви натискаєте кнопку з зображенням кімнати, яку вибираєте, і платите в касу. Велике значення надається конфіденційності, клієнтам не докучають заповненням усіляких бланків, такі готелі можуть відвідувати навіть одруженими парами, у яких вдома немає місця, щоб відпочити удвох.
Гора Фудзіяма
Найвища гора в Японії (висота – 3.776 м) – це єдина природна пам'ятка, яку хочуть побачити всі, хто приїжджає. Фудзі-сан – це абсолютно симетричний вулканічний конус; останнє виверження вулкана відбулося в 1707 році, і під час нього вулиці Токіо були покриті вулканічним попелом на протяжності 100 км. У виключно ясну погоду, якщо вам пощастить, ви зможете побачити Фудзіяму з Токіо, але більшу частину року рахуйте себе щасливцем, якщо ви побачите її на відстані 100 м, так як Фудзіяма практично недоступна для огляду і майже весь час прихована хмарами. Найкрасивіший вид відкривається зазвичай взимку або ранньою весною, коли сніжна шапка вносить додаткову мальовничість.
П'ять озер Фудзіями, що огинають північну сторону гори, користуються великою популярністю у туристів з Токіо, що приїжджають на один день. Тут можна зайнятися водними видами спорту, відвідати парки розваг, льодові печери і помилуватися красивим видом Фудзіями. Найшвидший спосіб дістатися до Фудзіями – сісти в Токіо на автобус, що йде з Шінджуку. У цьому районі існує розвинена автобусна мережа, яка обслуговує зону біля підніжжя гори і район озер.
Кіото з його сотнями храмів і садів, колишня імператорська столиця в 794-1868 рр., Залишається головним культурним центром Японії. Хоча зони ділової та промислової активності знаходяться усередині традиційної японської архітектури, в Кіото все ще збереглися мощені каменем дворики, химерні контури храмових дахів і новоспечені гейші, яких так мріють зустріти західні любителі пригод. Імператорський Палац – одна з пам’яток в центральному Кіото. Будівля, яку ми бачимо зараз, була побудована в 1855 році, і його можна оглянути тільки з організованою екскурсією.
Східна частина Кіото, район Хігашійама, є популярним місцем перебування численних туристів завдяки чудовим храмам, місцям для спокійних прогулянок і традиційним нічним розвагам в Гійоні. Храм Саньюсанген-ду заслуговує на особливу увагу. Тут знаходиться статуя тисячорука Канон (буддистської богині милосердя). На північному заході Кіото є також кілька чудових храмів Зен, в тому числі і Храм Кінкаку-джі, який був спалений в 1950 році божевільним ченцем, але згодом повністю відновлений у всіх деталях, включаючи позолочені частини споруди. Район Такао, на північному заході міста знаменитий своїми мальовничими осінніми видами. Вежа Хімеджі-джо, до якої можна легко дістатися з Кіото, - найчудовіша зі збережених японських веж. Вона відома як "Біла чапля" через свій білий колір.
Національний парк Дайсецуан
Найбільший національний парк в Японії (площею 2.309 кв. км.). Знаходиться в центральній частині Хоккайдо – найпівнічнішому і другому за величиною з японських островів. Парк, що складається з декількох гірських масивів, вулканів, озер і лісів чудово підходить для пішохідних прогулянок і катання на лижах. Він надзвичайно популярний в літній час і на початку осені, коли вам дійсно потрібно кілька днів, щоб піти від натовпів народу.
Соункіо – парковий туристський центр, тут знаходяться гарячі джерела і ущелини, і це прекрасне місце для початку екскурсії в глибину парку. Фурано – це один з найзнаменитіших японських лижних курортів, катання на лижах тут вважається чи не найкращим у світі. На невеликій відстані на північний схід від Фурано знаходяться віддалені села з гарячими джерелами Токашідаке Онсен і Шірогане Онсен, де можна подорожувати пішки і на лижах далеко від великого скупчення народу.
Нагасакі – ділове і барвисте місто, але нещаслива доля жертви американського атомного бомбардування перекриває його приголомшливу ранню історію, що відобразила взаєминами з португальцями і голландцями. Украмі, епіцентр ядерного вибуху, є зараз процвітаючим мирним передмістям з музеєм Атомного бомбардування – пронизливим нагадуванням про жахи ядерного руйнування, і Гіпоцентр-Парком, в якому знаходиться чорна кам'яна колона на місці падіння атомної бомби, а також уламки, що збереглися після вибуху. Дзвін у Храмі Фукусай-джі Зен, побудованому у формі черепахи, дзвонить щодня в 11.02 ранку – час вибуху. Усередині храму знаходиться найбільший в світі Foucult Pendulums (пристрій, що показує обертання землі).
У південній частині Нагасакі, в Гловер Гардені, на схилі пагорба, зібрані кілька колишніх будинків європейців, що жили в місті. Ескалатори, фонтани і золоті рибки створюють атмосферу Діснейленда, але удома виглядають дуже привабливо, і вид Нагасакі чудовий. У годині їзди на північ від Нагасакі знаходиться Хьюїс тен Бош – копія голландського містечка, з вітряними млинами, дамбами, копією резиденції голландської королівської сім'ї, тюльпанами і сирними лавками. Дивно, що тут проживає постійно 10 000 чоловік, що віддають перевагу життя в прилизаній копії Голландії на самому південному японському острові.
Місто Йокогама лежить в 30 кілометрах на південь від Токіо. Завдяки близькості до столиці і зручному виходу до моря, це місто стало першим портом, який відкрив свої води для іноземних судів в 1859 році. Сьогодні, будучи 2-м за величиною містом Японії з населенням 3,5 мільйона чоловік, тут нарівні з японською культурою співіснують абсолютно несхожі культури різних країн світу. Місто цікаве, як з історичної і культурної точки зору, так і з точки зору сучасної архітектури, науки і техніки.
КУХНЯ:
Улюбленим продуктом японців з давніх пір є мал. Зазвичай при варінні його не солять, тому до нього подають гостросолоні або гостросолодкі приправи. Одним з відомих блюд в світі стала японська страва "суші", невеликі рулетики з норі (висушених морських водоростей) начинені рисом з начинками. З овочів найбільшого поширення набули капуста, огірки, редис, ріпа, баклажани, картопля, соя.
Численні національні страви готують з морепродуктів: молюсків, кальмарів, восьминогів, крабів, креветок, морських водоростей, зокрема морської капусти.
Великого поширення в Японії набули і боби (тофу і місо). Тофу – це бобовий сир, що складається з соєвого білка і нагадує по вигляду. Японці вважають за краще вживати його на сніданок. Місо – в'язка маса, яка готується з соєвих бобів, для чого їх спочатку перемелюють, варять і для бродіння додають дріжджі. Місо є основою для всіляких супів.
Для приготування других страв японці використовують рибу в різних видах (сира, нарізана скибочками, смажена, тушкована і варена), макарони. Великою популярністю користуються рисові пиріжки (моті), пиріжки норімаки, приготовані з рисового тіста з невеликими скибочками сирої риби, загорнуті в сушені водорості. Різноманітність соусів ще більша, ніж приправ. Соуси в основному готують з сої і цукрової пудри. Особливість гостросолодкого соусу в том, що він використовується для приготування багатьох національних блюд. Наприклад, свіжу рибу або м'ясо спочатку замочують в цьому соусі, а потім злегка обсмажують. З таким же соусом подаються різні овочі. Універсальною приправою служить адзі-но-мото, що буквально означає "корінь смаку".
Більшість страв готується на рослинній олії або риб'ячому жирі. Японці вживають також і багато фруктів. В якості прохолодних напоїв поширений кору (мелений лід з фруктовим сиропом).
Найулюбленіший напій японців – чай. Його готують з зеленого чайного листя, які перед цим висушують і перемелюють в порошок. Приготований таким чином чай має зеленуватий відтінок і по вигляду і смаку різко відрізняється від європейського. Чай зазвичай вживають без цукру. В Японії багато ритуалів, пов'язаних з прийомом їжі, один з яких – чаювання, що зберігся впродовж багатьох століть. За переказами, в чайній церемонії беруть участь не більше п'яти чоловік. Чаювання відбувається в напівтемряві, навіть в сонячний день.
КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Пожежна охорона / швидка допомога - 119
Поліція - 110
ПОСОЛЬСТВО ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ
01901, м Київ, пров. Музейний, 4
Тел: 490-55-00, 490-55-01
Час роботи: понеділок - п'ятниця 9:30 - 11:30
Час для довідок: 9: 00-12: 00 і з 14: 00-18: 00 в робочі дні