вул. Дашкевича, 34, оф.1

вул. Смілянська, 41

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19
(Корал Тревел)

Офіс 1

вул. Дашкевича, 34, оф.1

Офіс 2

вул. Смілянська, 41

Офіс 3
(Корал тревел)

ТРЦ “Хрещатик – Сіті”,
вул. Остафія Дашковича, 19

Туніс


Туніс – невелика, але дуже гостинна і напрочуд цікава країна, яка вважається однією з найбільш європеїзованих арабських держав. Відпочинок в Тунісі дуже комфортний і різноманітний, і в той же час з яскравим східним колоритом. Територія країни становить 155360 кв. км, з островами – 163610 кв. км, населення – понад 10 млн осіб.

СТОЛИЦЯ – місто Туніс.

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ
Республіка Туніс (Аль-Джумхурія ат-Тунісія) – держава на узбережжі Північної Африки. На півночі і сході омивається Середземним морем, на заході і південному заході межує з Алжиром, на південному сході – з Лівією. Велику частину країни займають рівнини, майже третина – відроги Атлаських гір, які діляться на Північний і Південний масиви. Найнижча точка – в Шот-ель-Гарса (17 м нижче рівня моря), найвища – м Джебель-Хамбо (1544 м).

КЛІМАТ
Туніс – північноафриканська країна, на формування її клімату впливають, з одного боку, Середземне море, з іншого – пустеля Сахара. Таким чином, клімат в Тунісі – так званий середземноморський, тобто в основному субтропічний, з жарким сухим літом і відносно прохолодною і вологою зимою. Середні літні температури повітря коливаються від +25 ° C до +32 ° C, взимку - від +16 ° C до +19 ° C. На півночі країни переважає сухий субтропічний клімат середземноморського типу, на півдні – жаркий клімат тропічних пустель і напівпустель. На сході Тунісу літню спеку послаблюють прохолодні морські вітри. На острові Джерба, який розташований біля південного узбережжя Тунісу, панує свій мікроклімат. Це дуже зелений острів з безліччю оазисів з джерелами прісної води, що вважається одним з кращих курортів Тунісу. Його недарма називають "четвертим сезоном", тут можна купатися навіть взимку.

ВАЛЮТА
Національна валюта Тунісу – динар, курс динара змінюється незначно, приблизно він дорівнює $1. Розмінні монети – міллімів, в 1 динарі – 1000 міллімів. Ввезення іноземної валюти не обмежене. Заборонено ввезення і вивіз туніських динарів.

МОВА
Офіційна мова – арабська, в багатьох сферах діяльності більш уживан французька, у сфері туризму також поширена англійська.

ЧАС
Різниця в часі між Києвом і Тунісом становить мінус дві години.

ВИХІДНІ І СВЯТА
Офіційний вихідний в Тунісі – неділя. По суботах в більшості державних установ скорочений робочий день.

1 січня – Новий рік.

20 березня – День незалежності.

21 березня – День молоді.

9 квітня – День пам'яті мучеників.

1 травня – Свято праці.

25 липня – День проголошення республіки.

13 серпня – День жінок.

7 листопада – День приходу до влади президента Бен Алі.

Відзначаються релігійні свята Рас альАм (Рас альСана, мусульманський Новий рік), Мулід ан-Набі (День народження пророка Мухаммеда, червень-липень), Рамадан (Ейд альФітр), Ід ас-Сегір і Ід альКебір, дати яких зміщуються відповідно до місячного календаря.

СЕЙФ
Гроші, документи та цінності необхідно зберігати в сейфі. У багатьох готелях сейфи знаходяться в номері. В інших випадках можна орендувати сейф на ресепшн, що обійдеться приблизно в 5 динарів на тиждень.

ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ І ПРОКАТ АВТОМОБІЛІВ
У Тунісі розвинене автобусне сполучення, країна покрита мережею автобусних маршрутів і на автобусі можна доїхати до будь-якого міста.

Крім того, діє свого роду трамвай – TGM, який курсує за маршрутом Туніс - Гуллет - Марса, на ньому можна дістатися також до Карфагена, Саламбо і Сідібе-Саїда.

Як всередині міст, так і між ними можна пересуватися на таксі – цей вид транспорту досить дешевий. Розрізняються міські та міжміські автомобілі таксі. Міські таксі – жовтого кольору. Міжміські таксі («велике таксі») – працюють по лічильнику. Крім цього, є маршрутне міжміське таксі, де вартість проїзду обговорюється з водієм.

Будь-який турист старше 21 року, якщо його водійський стаж становить не менше року, може орендувати автомобіль. Максимальна швидкість пересування в межах міста – 50 км / год, на автострадах – 110 км / год.

ФОТОГРАФУВАННЯ
Не можна фотографувати мости, міністерства, поліцейські пости і військові містечка. При порушенні заборони плівка конфіскується. Особливо обережно слід поводитися поблизу Президентського палацу в туніському передмісті Картаж (Карфаген). Фотографувати людей можна тільки з їх згоди. Ні в якому разі не можна знімати тих, що моляться. При відвідуванні музею, якщо планується проводити в ньому зйомку, необхідно придбати спеціальний квиток (вартістю 1 TND).

ПОКУПКИ І СУВЕНІРИ
Гарними презентами з Північної Африки можуть стати чудове червоне сухе вино «Vieux Magon» («Старий Магон»), а також фініковий лікер «Thibarine», що має 43 градуси. Міцні алкогольні напої продають в державному магазині «General». У готелях спиртні напої зазвичай продаються в 2 рази дорожче, ніж в місті. Магазин «General» працює з 09:00 до 12:00 і з 15:00 до 19:00 в будні дні і і з 09:00 до 15:00 в суботу.

Здивуйте своїх рідних свіжими фініками прекрасної якості. Ще одним приємним і корисним подарунком може стати оливкова олія. Наступна інформація для кавоманів. У будь-якому курортному місті є невеликі кавові лавочки, в яких ви зможете придбати мелену каву високої якості.

Також, в якості сувенірів найбільший інтерес представляють килими, вироби з оніксу, кераміки, шкіри, дерева, чеканка, прикраси, «троянда пустелі», губки, декоративні клітки для птахів, східні солодощі, спеції.

МИТНІ ПРАВИЛА
У Туніс дозволено ввозити 100 сигар або 400 сигарет, 2 л алкогольних напоїв міцністю до 23% або 1 л напоїв більшої міцності. Заборонено ввозити і вивозити національну валюту, вибухонебезпечні речовини і зброю, наркотики, порнографічні видання. Слід знати, що при виїзді з країни у туристів, які придбали так звані предмети старовини – монети, масляні світильники і т.д., можуть виникнути певні труднощі.

ВІЗА
Для громадян України, які в'їжджають до Тунісу з метою туризму віза не потрібна. Зараз підставою для в'їзду в країну є ваучер туристичного агентства, що забронювало вам тур в Туніс. Для дітей, які подорожують на відпочинок без супроводу батьків (у складі дитячої групи, з далекими родичами і друзями батьків і т.п.) необхідна нотаріально завірена довіреність на ім'я супроводжуючої дитину особи.

ЕКСТРЕНІ ТЕЛЕФОНИ
Довідкова - 12 або 120.

Точний час (французькою мовою) - 191.

Телеграма по телефону - 14.

Туніський Національний департамент по туризму - 71-341-077.

Національна туристична організація Тунісу (ONTT) - 71-341-077 (столиця).

Міжнародний аеропорт Туніс-Картаж (Туніс-Карфаген) - 71-288-000, 71-236-000.

Поліція - 197.

Пожежна команда - 198.

Швидка допомога - 190 або цілодобовий 846, 767

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ТУНІСІ
7, rue Saint Fulgence, 7

Notre Dame, Tunis, 1002

телефон: (8-10) 216 71 845895

Хотите, перезвоним Вам?